• جواد مرادی
  • ۱۹ام, خرداد ۱۳۹۷

 

آیا با خطای ممنوعیت ۴۰۳ در وردپرس برخورد کرده اید؟ این خطا، یکی از خطاهای وحشتناک برای مبتدیان است. در این مقاله میخواهیم به علت و نحوه برطرف کردن آن بپردازیم.

کد خطای غیرمجاز ۴۰۳ یا Access Denied Error زمانی که سرور مجوز‌های لازم برای دسترسی به صفحه‌ای خاص را نمی‌دهند نمایش داده می‌شود.

رفع خطای Forbidden 403 در وردپرس

سطح دسترسی فایل ها و پوشه ها را بررسی کنید
اولین گام برای حل این خطا این است که مجوزهای مناسب برای فایل ها و پوشه های وردپرس را بررسی کنید. به طور معمول، پوشه های شما (یا به آن دایرکتوری ها) باید سطح دسترسی ۷۵۵ داشته باشند و فایل ها ۶۴۴٫ فراموش نکنید که wp-config.php و wp-login.php را برای مجوز ۶۴۴ فایل بررسی کنید و پوشه wp-admin را برای مجوز ۷۵۵ را بررسی کنید.

فایل .htaccess خود را بررسی کنید

میزبان وب بعضی اوقات فایل .htaccess خود را برای اضافه کردن برخی از کد ها برای جلوگیری از حملات ویرایش می کند. این معمولا یک روش خوب برای جلوگیری از نفوذ و حفاظت از سایت شما از چنین حملاتی است. با این حال، عوارض جانبی این است که حتی کاربران مشروع (شما) را از ورود به وردپرس محدود می کند. به همین دلیل، محتویات فایل .htaccess خود باید مانند کد زیر باشد :


# BEGIN WordPress

RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ – [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]

# END WordPress

اگر فایل شما متفاوت است، فایل .htaccess خود را ویرایش کنید و به کد فوق نگاه کنید و کد اضافی را از فایل حذف کنید. هنگامی که این کار را انجام می دهید، حافظه پنهان مرورگر خود را پاک کنید یا از یک مرورگر دیگر استفاده کنید و سپس سعی کنید وارد سیستم مدیریت وردپرس شوید.

غیرفعال کردن افزونه های امنیتی

اگر از هر افزونه امنیتی استفاده می کنید و با این مشکل روبرو هستید، در حال حاضر غیر فعال کنید. دلیل؟ از آنجا که پلاگین های امنیتی دارای برخی از ویژگی های مانند لیست سفید IP و…هستند گاهی اوقات اگر هر گونه مورد مشکوک رخ دهد منطقه ورود به سیستم را مسدود میکنند. برای غیر فعال کردن چنین پلاگین امنیتی، به cPanel خود وارد شوید، به مدیر فایل بروید و پوشه افزونه را تغییر نام دهید یا از یک سرویس گیرنده FTP برای انجام این کار استفاده کنید. اکنون به سایت بازگردید و سعی کنید دوباره به وردپرس خود وارد شوید.

بنابراین با استفاده از این روش، دسترسی خود را رد کنید و به صفحه wp-admin / wp-login وارد شود.

موفق باشید.


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

گروه ماهدیس وب از سال 1390 فعالیت خود را در زمینه طراحی و توسعه نرم افزارهای تحت وب با توجه به استانداردها و متدولوژی های روز دنیا و مد نظر قرار دادن ارزش ها و باورهای حرفه ای و نیز مطالعات کیفی و کمی در زمینه سیستم های یکپارچه مدیریت تحت وب , به منظور طرح,توسعه کاربرد نرم افزارهای مبتنی بر وب اغاز نمود.

تهران
ساعت 8 الی 18
09128364674
09128364675
© 2018 کلیه حقوق مادی و معنوی برای ماهدیس وب محفوظ میباشد.