inodes
  • جواد مرادی
  • ۱۹ام, مهر ۱۳۹۷

Inode چیست؟

یک Inode مخفف index node یک ساختار داده ساده است که برای توصیف یک فایل یا دایرکتوری در سیستم فایل یونیکس استفاده می شود. که شامل فایل ها، پوشه‌ها، آرشیوها و … است که به فضای دیسک محدود است.
یک Inode را به عنوان یک پلاک وسیله نقلیه در نظر بگیرید. در هر کشوری هر وسیله نقلیه نیاز به استفاده از یک پلاک دارد تا صاحب و سایر اطلاعات را بتوان از روی آن هنگام خواندن شماره پلاک بازیابی کرد. یک. Inode دقیقا به همین شیوه عمل می کند – برای اینکه سیستم فایل بداند که کدام فایل در کجا قرار دارد، چه کسی مالک آن است و دارای چه مجوزهایی است، این موارد نیاز است. این بدان معنی است که تعداد Inodes که توسط حساب میزبانی وب مورد استفاده قرار می گیرد نسبت به تعداد فایل های ذخیره شده در حساب کاربری است.

این یکی از ویژگی کنترل پنل هاست است که با هدف ارائه یک جدول مرتب شده برای تعداد Inodes مورد استفاده توسط شماست که در اختیارتان قرار میگیرد.

پیروز و سربلند باشید.


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

گروه ماهدیس وب از سال 1390 فعالیت خود را در زمینه طراحی و توسعه نرم افزارهای تحت وب با توجه به استانداردها و متدولوژی های روز دنیا و مد نظر قرار دادن ارزش ها و باورهای حرفه ای و نیز مطالعات کیفی و کمی در زمینه سیستم های یکپارچه مدیریت تحت وب , به منظور طرح,توسعه کاربرد نرم افزارهای مبتنی بر وب اغاز نمود.

logo-samandehi
تهران
ساعت 8 الی 18
09128364674
09128364675
© 2018 کلیه حقوق مادی و معنوی برای ماهدیس وب محفوظ میباشد.